Płacił cudzą kartą, wpadł w ręce policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Płacił cudzą kartą, wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 02.08.2018

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 59-latka, który przywłaszczył sobie kartę bankomatową. Następnie za jej pomocą płacił za zakupy. Wpadł po tym, jak po raz kolejny zjawił się w sklepie, w którym już wcześniej dokonał transakcji. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzuty przywłaszczenia i włamań na konto bankowe. Grozi mu teraz do 10 lat więzienia.

Pod koniec lipca do komisariatu na toruńskim Śródmieściu zgłosił się mężczyzna, który poinformował, że w połowie lipca utracił kartę bankomatową. Mieszkaniec Chełmińskiego Przedmieścia wyszedł wyrzucić śmieci i na murku przy boksie zostawił saszetkę. Wewnątrz była miedzy innymi z karta. Po jakimś czasie okazało się, że dokonał nią ktoś płatności metodą zbliżeniową. Z jego konta "zniknęło" kilkadziesiąt złotych.

Kryminalni od razu przystąpili do wyjaśniania tej sprawy. W toku dochodzenia funkcjonariusze prowadzący postępowanie ustalili w jakich okolicznościach doszło do utraty karty i dotarli do placówek handlowych, gdzie doszło do transakcji. Policjanci jako sprawcę wytypowali mężczyznę, który był stałym klientem jednego ze sklepów spożywczych. Kiedy mężczyzna po raz kolejny zjawił się w tym punkcie handlowym zatrzymali go mundurowi.

59-latek trafił prosto do policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy potwierdził, że to właśnie on przywłaszczył kartę i za jej pomocą sześciokrotnie płacił za zakupy metodą zbliżeniową. Mężczyzna już wkrótce usłyszy zarzuty dotyczące przywłaszczenia i włamań na konto bankowe.

Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska