WIADOMOŚCI

Nakielska „drogówka” cyklicznie kontroluje ciężarówki wjeżdżające do miasta

Data publikacji 03.08.2018

Policjanci z nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego prowadzą cykliczne kontrole pojazdów ciężarowych wjeżdżających do centrum miasta. Dotychczas podczas prowadzonych działań nie ujawniono nieprawidłowości.

Działania pn.: „Tranzyt” prowadzone przez policjantów z nakielskiego Referatu Ruchu Drogowego mają na celu kontrole aut ciężarowych wjeżdżających do miasta. Zgodnie z oznakowaniem ustawionym przy drogach dojazdowych do centrum, zabrania się wjazdu pojazdom ciężarowym, których dopuszczalna masa całkowita wynosi powyżej 7 ton.

Jednak na nakielskich ulicach widać ciężarowe auta. Są to pojazdy docelowe, których wjazd jest dozwolony. Najczęściej są to pojazdy dostarczające towar do miejskich przedsiębiorców, bądź go stamtąd odbierające. Podczas kontroli prowadzonej przez policję, kierowca musi okazać się dokumentami potwierdzającymi, że kieruje pojazdem docelowym.

Działania „Tranzyt” są przez policjantów prowadzone cyklicznie, jedna z takich akcji została przeprowadzona na drogach dojazdowych do miasta wczoraj (02.08.18).

Łącznie przez okres trwania działań „Tranzyt” policjanci skontrolowali 29 ciężarówek. Wszystkie skontrolowane auta poruszały się po terenie miasta legalnie. Również kontrole prowadzone wczoraj nie wykazały nieprawidłowości.

Policja przypomina, że za złamanie zakazu wjazdu do miasta autem, którego masa całkowita wynosi powyżej 7 ton (znak B-18), kierowcy grozi mandat karny w wysokości 500 zł oraz 2 punkty karne.

 

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz