Senior na drodze-warsztaty - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Senior na drodze-warsztaty

Data publikacji 03.08.2018

Policjantka z toruńskiej „drogówki” przeprowadziła warsztaty na temat bezpieczeństwa osób starszych na drodze. Spotkanie odbyło się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze. Jestem świadomy-będę bezpieczny”. Celem akcji było przypomnienie prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród osób powyżej 60. roku życia.

Policjantka z toruńskiej „drogówki” przeprowadziła warsztaty na temat bezpieczeństwa seniorów na drodze. Spotkanie odbyło się w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze. Jestem świadomy-będę bezpieczny”. Organizatorami akcji jest Ministerstwo Infrastruktury oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jej celem jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród seniorów. Działania takie wynikają z troski o ich bezpieczeństwo.

Zajęcia odbyły się w „Domu Harcerza” na Rynku Staromiejskim. W warsztatach wzięło udział około 60 osób należących do Fundacji Archipelag Inicjatyw. W trakcie spotkania sierż. szt. Agnieszka Bubień z toruńskiej drogówki dokładnie omówiła i zanalizowała dane statystyczne dotyczące ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i rowerzystów. Funkcjonariuszka opowiedziała również o miejscach uznanych za niebezpieczne, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń oraz przypomniała najważniejsze przepisy ruchu drogowego.

Uczestnicy aktywnie brali udział w warsztatach poprzez zadawanie pytań i dyskusję. Na zakończenie zajęć, każdy otrzymał kołnierz odblaskowy na ramę roweru oraz mapę ścieżek rowerowych Torunia. W ramach spotkania uczestnicy mogli również sprawdzić swoje jednoślady, na których przyjechali i dokonać ewentualnych napraw i regulacji.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz