Nie uniknie kary za liczne przestępstwa - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nie uniknie kary za liczne przestępstwa

Kryminalni ze Świecia namierzyli 24-latka podejrzewanego o liczne przestępstwa i wykroczenia. Sprawca usłyszał w sumie 5 zarzutów. Teraz nie uniknie kary, a grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma początek 30 czerwca kiedy na jednej z ulic miasta nieznany sprawca wyrwał idącemu chodnikiem 9-latkowi plecak. Ojciec chłopca usiłował zabrać złodziejowi własność syna, ale sprawca uderzył go i uciekł z łupem.  W lipcu natomiast funkcjonariusze odnotowali kilka kradzieży m.in. telefonu i rowerów. W toku prowadzonych czynności policjanci wytypowali do tych wszystkich spraw 24-letniego mieszkańca Świecia. Mężczyzna nie był nigdzie na stałe zameldowany, ale kryminalni namierzyli miejsce, gdzie się ukrywał. Tam wczoraj (7.08.18) został zatrzymany.

Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych 24-latek usłyszał w sumie 5 zarzutów. Odpowie on za kradzież rozbójniczą, kradzież z włamaniem i 3 kradzieże. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 10 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Do tego czasu decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Autor: opracowano na podstawie info st. asp. Agnieszki Żokowskieja
Publikacja: Kamila Ogonowska