WIADOMOŚCI

Wspólne działania policji i ITD na drogach powiatu tucholskiego

Data publikacji 09.08.2018

Policjanci tucholskiej "drogówki" przeprowadzili kolejną już wspólną akcję kontrolną z funkcjonariuszami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Bydgoszczy. Prowadzone działania polegały przede wszystkim na zwróceniu szczególnej uwagi na kierowców ciężarówek, którzy nie stosują się do wyznaczonych objazdów oraz nowego oznakowania.

Przypomnijmy, że od 9 lipca, w związku z trwającymi pracami remontowymi, na drodze wojewódzkiej nr 240, która przebiega przez ul. Warszawską i Cegielnianą w Tucholi wprowadzona jest tymczasowa organizacja ruchu oraz objazdy dla ciężarówek.

Podczas wspólnej akcji miejscowych stróżów prawa wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego zwrócono szczególną uwagę na naruszenia przepisów ruchu drogowym spowodowanych nową organizacją ruchu oraz wyznaczonymi objazdami.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym to priorytet policjantów ruchu drogowego oraz funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Efektem wspólnych działań jest eliminowanie kierujących oraz pojazdów, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników dróg oraz niszczą infrastrukturę. Kierujący wielokrotnie nie zdają sobie sprawy, że ryzykując przemieszczanie się ogromnym pojazdem, który jest zbyt ciężki, po drogach do tego nieprzystosowanych może być ewidentną przyczyną zdarzenia drogowego.  
Wspólne działania tucholskiej drogówki z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontynuowane już niebawem.

Policja, po raz kolejny apeluje do kierowców o cierpliwość i zachowanie zdrowego rozsądku, które z pewnością pozwoli uniknąć przykrych zdarzeń na drodze.

Autor: sierż. szt. Bartosz Wiese
Publikacja: Kamila Ogonowska