Pomoc przyszła w samą porę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pomoc przyszła w samą porę

Asp. szt. Tomasz Kulikowski z komendy w Świeciu, w czasie wolnym od służby, był świadkiem zdarzenia drogowego. Kierowca skody zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie do przydrożnego rowu. Okazało się, że mężczyzna miał atak padaczki i wymaga pilnej pomocy. Dzięki wzorowej postawie naszego kolegi otrzymał ją na czas.

W miniony poniedziałek (6.08.18) około 14.30 policjant zespołu dyżurnych z komendy w Świeciu asp. szt. Tomasz Kulikowski, będąc poza służbą, jechał samochodem przez miejscowość Górne Gruczno. Nagle zauważył nietypowe zachowanie innego uczestnika ruchu. Kierujący skodą, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwny pas zmuszając jadące nim pojazdy do ucieczki, a następnie wjechał do przydrożnego rowu.

Policjant natychmiast zatrzymał się i ruszył z pomocą. Okazało się, że kierujący skodą ma drgawki i sam nie jest w stanie wydostać się z auta. Funkcjonariusz poprosił innego kierowcę i wspólnie udzielili pomocy choremu mężczyźnie, jednocześnie powiadamiając o zdarzeniu służby ratunkowe. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.
 

Autor: st. asp. Agnieszka Żokowska
Publikacja: Kamila Ogonowska