Zatrzymany z ponad 32 kg nielegalnego tytoniu i narkotykami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymany z ponad 32 kg nielegalnego tytoniu i narkotykami

Data publikacji 10.08.2018

67 worków nielegalnego tytoniu przewoził w swoim aucie 35-latek, którego zatrzymała nakielska „drogówka”. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym mężczyźnie grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawą zajmą się funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

W środę (8.08.18) około 17.30 w Zamościu policjanci z nakielskiego referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej nissana primerę. Kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Mundurowi dokładnie sprawdzili nissana. W trakcie kontroli, w schowku w drzwiach, znaleźli zawiniątko z niewielką ilością suszu, jak się okazało, była to marihuana. Ale to był dopiero początek problemów kierowcy.

Sprawdzając obowiązkowe wyposażenie auta mundurowi znaleźli w bagażniku 67 worków z tytoniem bez polskich znaków akcyzy. Po zważeniu całości okazało się, że mężczyzna przewoził łącznie 32 kg nielegalnego tytoniu, czym naraził Skarb Państwa na straty prawie 20 tysięcy złotych.

35-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Niebawem sprawa wraz z zabezpieczonym tytoniem zostanie przekazana funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej.

35-latkowi grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska