Zajęcia wakacyjne z dziećmi w Chrząstowie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zajęcia wakacyjne z dziećmi w Chrząstowie

Rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz tego, jak powinien być wyposażony rower, a także na inne tematy związane z bezpiecznym spędzaniem wakacji przeprowadziła nakielska policjantka z dziećmi w świetlicy w Chrząstowie.

Policjanci powiatu nakielskiego nawet w wakacje myślą o bezpieczeństwie dzieci i spotykają się z nimi na różnego rodzaju pogadankach. Tym razem, sierż. szt. Zofia Wrzeszcz pojechała do świetlicy wiejskiej do Chrząstowa, gdzie dzieci uczestniczą w organizowanych dla nich zajęciach wakacyjnych.

Tematem przewodnim przeprowadzonego spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Wiele uwagi policjantka poświęciła problematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieciom zostały przypomniane najważniejsze przepisy drogowe. Omówiono zasady poruszania się pieszych po drogach oraz przypomniano, jak bardzo ważne jest, aby podczas pieszych wycieczek w rejonie dróg wyposażać się w kamizelki odblaskowe lub inne świecące elementy.

Ponieważ prawie wszystkie dzieci przyjechały do świetlicy rowerami, sierż. szt. Wrzeszcz przypomniała również, jak zgodnie z przepisami wyposażony powinien być jednoślad oraz o jakich zasadach powinien pamiętać każdy rowerzysta.

Nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa dzieci na kąpieliskach oraz innych wakacyjnych rad.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaskowe prezenty ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła.

 

Autor: Mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak