Piknik rodzinny z Policją - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Piknik rodzinny z Policją

Data publikacji 01.09.2018

Wczoraj w kamieńskim amfiteatrze spotkali się przedstawiciele lokalnych władz oraz służb garnizonu kujawsko –pomorskiego, aby wspólnie spędzić czas z najmłodszymi mieszkańcami powiatu sępoleńskiego. Na twarzach dzieci, jak i ich opiekunów nie zabrakło uśmiechu. A wszystko po to, aby promować zasady szeroko pojętego bezpieczeństwa w różnych życiowych sytuacjach.

Z okazji zakończenia wakacji w piątkowe popołudnie (31.08.18) w amfiteatrze nad jeziorem Mochel w Kamieniu Krajeńskim odbył się piknik rodzinny. Organizatorami festynu był Burmistrz Kamienia Krajeńskiego, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu Krajeńskim, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Urząd Wojewódzki – Wydział Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy, Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy, Komenda Powiatowa Policji w Sępólnie Krajeńskim, Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Mimo źle zapowiadających się warunków pogodowych wszystkim dopisywał humor. Dla uczestników imprezy przygotowano mnóstwo atrakcji i konkursów, a mł.asp. Marcin Górak z Komendy Wojewódzkiej w Bydgoszczy omawiał po kolei stoiska wystawione przez wszystkie zaprzyjaźnione służby.

Policjanci na swoich stoiskach przygotowali różnego rodzaju konkursy z nagrodami, pokaz sprzętu policyjnego wykorzystywanego podczas codziennej służby oraz przypominali w ramach prowadzonych akcji prewencyjnych podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Podczas zabawy najmłodsi mogli zagrać w warcaby wodne, jak również razem z dorosłymi mogli przekonać się na własnej skórze jak niebezpieczne jest prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu bądź narkotyków zakładając specjalne okulary. Każdy zainteresowany miał możliwość obejrzeć radiowóz od środka i poczuć się jak prawdziwy policjant. Niektórzy z milusińskich mieli już nawet swoje małe mundury policjantów.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pokaz tresury psa policyjnego, który przygotowała Pani Iwona. Była to doskonała okazja, aby przypomnieć dzieciom jak postępować na wypadek ataku groźnego psa. Chętni mali obserwatorzy pokazali swoim rówieśnikom specjalną pozycje ,,na żółwia”. 

W międzyczasie dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze oznakować swoich ,,dwóch kółek” mundurowi również przygotowali specjalne miejsce.

Swoje stoiska miały również zaprzyjaźnione służby tj. Straż Pożarna, WOPR oraz Wydział Zarządzania Kryzysowego w Bydgoszczy.

Na zakończenie odbył się pokaz ratownictwa wodnego wszystkich służb, podczas którego widzowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda z bliska akcja ratowania topiących się osób.

W trakcie pikniku nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć rozbawionych dzieci z przedstawicielami obecnych służb oraz ukochanym przez najmłodszych ,,Polfinkiem”, który podczas imprezy rozdawał słodkości.

Wszystkim organizatorom dziękujemy za miła współpracę, która na pewno wpłynie na bezpieczeństwo naszych najmłodszych.

Szczególne podziękowania kierujemy do policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy oraz Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy za pomoc w przygotowaniu stoiska oraz pokazu ratownictwa wodnego.

Autor: mł. asp. Małgorzata Warsińska Oficer Prasowy KPP w Sępólnie Krajeńskim
Publikacja: kom. Przemysław Słomski