Stracił rozsądek i prawo jazdy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Stracił rozsądek i prawo jazdy

Data publikacji 03.09.2018

Na ul. Piłsudskiego w Grudziądzu pędzący volkswagenem młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Auto wpadło w poślizg, zjechało na lewą stronę jedni, a następnie na chodniku wpadło na dwie osoby. Mężczyzna i kobieta idący chodnikiem mieli dużo szczęścia, że w wyniku zdarzenia nie doznali poważnych obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali prawo jazdy nierozważnemu kierowcy. Teraz sprawa trafi do sądu.

Na ul. Piłsudskiego w Grudziądzu tuż przed północą kierowca osobowego volkswagena jechał tak szybko, że w pewnym momencie po pokonaniu łuku drogi nie opanował pojazdu. Rozpędzone auto wpadło w poślizg i zaczęło się obracać. Osobówka najpierw zjechała na lewą stronę jezdni, a potem z impetem wpadła na chodnik, gdzie dosłownie „zmiotła” dwie osoby piesze. Wszystko działo się tak szybko, że piesi nie dostrzegli zagrożenia i nawet nie próbowali uciec przed rozpędzonym samochodem. Poszkodowana 29-letnia kobieta znalazła się pod pojazdem, 32-letniego mężczyznę odrzuciła siła uderzenia. Samochód zatrzymał się na drzewie, a przed tym uderzył jeszcze w znak drogowy.

Poszkodowaną pogotowie ratunkowe przewiozło do szpitala, mężczyzna trafił tam sam nieco później. Na szczęście osoby piesze poza ogólnymi potłuczeniami i otarciami skóry nie doznały poważniejszych obrażeń i nie wymagały hospitalizacji.

Pojazdem kierował 20-letni mężczyzna. Pracujący na miejscu policjanci sprawdzili stan trzeźwość młodego kierowcy, okazało się że był trzeźwy. Nierozważny kierowca od razu przyznał mundurowym, że to jego głupota doprowadziła do zdarzenia.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny. Mundurowi poddali oględzinom pojazd. Do sprawy zabezpieczono nagranie video z miejskiego monitoringu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.

W sprawie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostanie skierowany wniosek o ukaranie młodego kierowcy do Sądu Rejonowego w Grudziądzu. Mężczyzna może stracić prawo jazdy nawet na okres 3 lat.

Apelujemy do kierowców o nie przekraczanie dopuszczalnych prędkości jazdy oraz o dostosowanie prędkości do warunków ruchu i własnych umiejętności. Pamiętajmy też, że nie zawsze dozwolona prędkość to prędkość bezpieczna.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...