Działania "Rowerzyści" i ich efekt - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Działania "Rowerzyści" i ich efekt

W dniach 5-6 września 2018 r. policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod kątem bezpieczeństwa rowerzystów. W trakcie trwania akcji, zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, ale także innych uczestników ruchu drogowego, którzy popełniali wykroczenia wobec rowerzystów.

Kujawsko-pomorscy policjanci z pionu ruchu drogowego w dniach na początku września, przez dwa dni prowadzili działania pn. "Rowerzyści".

Podczas wzmożonych kontroli, funkcjonariusze zwracali uwagę na stan techniczny jednośladów, oświetlenie, stan trzeźwości kierujących. Byli szczególnie wyczuleni na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, a także popełniane wobec rowerzystów przez innych uczestników ruchu drogowego.

Ponadto w trakcie kontroli kierujących jednośladami informowali o obowiązujących przepisach w zakresie kierowania rowerem, prawidłowego poruszania się rowerem po drogach, prawidłowego przemieszczania się po mieście i korzystania z przejść dla pieszych.

W czasie działań policjanci skontrolowali 857 rowerzystów i 2145 kierowców innych pojazdów. Ujawnili łącznie 753 wykroczenia popełnione przez rowerzystów, z czego najwięcej, bo ponad 400 wykroczeń jazdy po chodniku lub przejściu dla pieszych. W 192 przypadkach stwierdzili brak wymaganego oświetlenia jednośladów, a w ponad 100 niekorzystanie z drogi dla rowerów.

W czasie działań „Rowerzyści” policjanci ujawnili 37 wykroczeń popełnionych przez kierowców innych pojazdów, gdzie pokrzywdzonymi byli rowerzyści.

Apelujemy do wszystkich użytkowników poruszających się po drogach o przestrzegania zasad ruchu drogowego, a przede wszystkim wzajemną życzliwość i szacunek.

 

Działania na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego.

Działania na terenie powiatu grudziądzkiego.

Działania na terenie powiatu nakielskiego.

Działania na terenie powiatu aleksandrowskiego.

Działania na terenie powiatu lipnowskiego.

Działania na terenie powiatu mogileńskiego.

Działania na terenie powiatu świeckiego.

Autor: podkom. Wojciech Stożek WRD
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz