Zatrzymani za rozbój na stacji paliw - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Zatrzymani za rozbój na stacji paliw

Data publikacji 07.09.2018

Policjanci z Janikowa zatrzymali dwóch napastników, którzy są podejrzani o rozbój z niebezpiecznym narzędziem na stacji paliw. W ręce policjantów wpadł 15-latek i 17-letni mężczyzna. Obaj odpowiedzą za rozbój z nożem.

Od kilku dni policjanci z komisariatu policji w Janikowie, pracowali nad sprawą rozboju. Do zdarzenia doszło (05.09) około godz. 23.00 gdzie na teren stacji wtargnęło dwóch zamaskowanych napastników i zagroziło pracownikowi nożami.Sprawcy zabrali wówczas papierosy, alkohol i pieniądze, po czym uciekli.

Powiadomieni o rozboju policjanci z Janikowa ustalili okoliczności i zbierali dowody. Trop zaprowadził ich na teren gminy Pakość, gdzie wytypowani zostali dwaj sprawcy. Wczoraj (06.09) policjanci wkroczyli do jednego z mieszkań i zatrzymali nieletniego (15l.) mieszkańca tejże gminy oraz jego 17-letniego kolegę, mieszkańca gminy Janikowo. U młodszego z nich policjanci znaleźli część łupu z okradzionej stacji.  Również u niego została zabezpieczona „działka” marihuany.

Zatrzymany 15-latek trafił do policyjnej izby dziecka w Bydgoszczy, gdzie będzie oczekiwał na decyzję sądu rodzinnego. 17-letni mężczyzna usłyszał dziś zarzut rozboju z niebezpiecznym narzędziem. Za to przestępstwo grozi kara do 15 lat więzienia


 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz