WIADOMOŚCI

Działania "Trzeźwy kierujący" na drogach kujawsko-pomorskiego. Sprawdzonych ponad 17 tysięcy kierowców

W poniedziałek (10.09) w godzinach rannych i wieczornych kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili kontrole kierowców pod kątem ich trzeźwości. Podczas działań „Trzeźwy kierujący” mundurowi skontrolowali ponad 17 tysięcy kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 49 pijanych kierowców.

Wczoraj, w ramach akcji „Trzeźwy kierujący”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących różnymi pojazdami. Policyjne działania trwały od godz. 05.00 do 08.00 oraz od 18.00 do 21.00.

Przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń typu Alco-Blow, w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.

Do działań zaangażowano łącznie 301 funkcjonariuszy, wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu.  Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.

Policjanci skontrolowali 17475 kierujących i ujawnili 15 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 24 w stanie po użyciu alkoholu.

Niestety znalazło się również 10 rowerzystów, którzy zdecydowali się na kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu.

Policjanci zatrzymali 36 praw jazdy i 59 dowodów rejestracyjnych. Poza tym, czterech kierowców nie stosowało się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci przypominają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

Działania KPP w Aleksandrowie Kujawskim

Działania KPP w Nakle nad Notecią

Działania KPP w Radziejowie

Działania KPP w Inowrocławiu

Działania KPP w Sępólnie Kraj.

Działania KPP w Mogilnie

Działania KPP w Żninie

 

Autor: asp. Remigiusz Rakowski WRD
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz