Kamizelki odblaskowe dla pierwszaków - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kamizelki odblaskowe dla pierwszaków

Rok szkolny ruszył pełną parą. Policjanci z Aleksandrowa wspólnie ze Strażą Gminną rozpoczęli cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych w ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Z dziećmi rozmawiają o bezpieczeństwie w ruchu drogowy. Do końca września mundurowi dotrą do każdej podstawówki na terenie powiatu.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim wspólnie ze Strażą Gminną w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły” czuwają nad bezpieczeństwem tych najmłodszych. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami ruchu drogowego zwłaszcza w rejonach szkół i przedszkoli. W ramach akcji mundurowi utrwalają u najmłodszych zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

Policjanci na organizowanych w szkołach i przedszkolach spotkaniach rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Funkcjonariusze wyjaśniają dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy w fotelikach. Uczą również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczą dlaczego  warto nosić odblaski.

W minionym tygodniu policjanci odwiedzili dzieci z Wołuszewa i Ostrowąsa. Każdy uczeń klasy I otrzymał kamizelkę odblaskową  ufundowane przez Urząd Gminy w Aleksandrowie Kujawskim.


 

Autor: mł.asp. Marta Błachowicz
Publikacja: asp. Piotr Duziak