Policjanci „drogówki” odwiedzili 6-latków - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci „drogówki” odwiedzili 6-latków

Data publikacji 12.09.2018

Policjanci Ruchu Drogowego odwiedzili dzieci z klas „0” Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu. Funkcjonariusze poruszyli temat bezpieczeństwa podczas szkolnych spacerów oraz w kontakcie z osobami obcymi i agresywnym psem.

Wczoraj (11.09.18) w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjanci „drogówki” ze Świecia odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5. Mundurowi tym razem rozmawiali z dziećmi z „0”. Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Policjanci przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy oraz dlaczego tak ważne jest korzystanie z fotelika i pasów bezpieczeństwa. 

Następnie mundurowi pokazali dzieciom jak w bezpieczny sposób uchronić się przed atakiem psa. Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich przygodach z czworonogami. Kilka uwag padło pod kątem sposobu zachowania się w kontaktach z obcymi. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak reagować w sytuacji kiedy zaczepia ich ktoś, kogo nie znają.

Na koniec, maluchy otrzymały od policjantów odblaskowe zawieszki. Radość dzieci jeszcze bardziej wzrosła, kiedy policjanci zabrali je na plac, gdzie mogły usiąść za kółkiem radiowozu oraz włączyć sygnały.

 

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak