Kolejny zatrzymany za naruszenie przepisów podczas meczu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kolejny zatrzymany za naruszenie przepisów podczas meczu

Kryminalni z toruńskiej komendy wytypowali i zatrzymali kolejnego sprawcę naruszenia przepisów prawa podczas meczu Elana Toruń - Widzew Łódź. 19 - latek usłyszał zarzuty naruszenia ustawy o imprezach masowych. Teraz będzie musiał zapłacić grzywnę, zgłaszać się na policyjny dozór i obowiązuje go zakaz wstępu na imprezy masowe przez najbliższe 2 lata.

Wczoraj (11.09.2018r.) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali i doprowadzili do Komisariatu Policji Toruń Śródmieście 19- latka. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w zakłóceniu podczas ostatniego meczu Elana Toruń - Widzew Łódź. Podejrzany został rozpoznany przez toruńskich kryminalnych na zapisach monitoringów. Policjanci zarzucili mu wtargniecie na stadion podczas imprezy masowej oraz używanie odzieży w celu zamaskowania twarzy. Pierwszy czyn  to przestępstwo i prokurator zastosował wobec niego dozór oraz zakaz wstępu na imprezy masowe na okres dwóch lat. Za popełnione wykroczenie będzie musiał zapłacić kilka tysięcy grzywny oraz obowiązuje go 2 letni zakaz udziału w meczach Elany-Toruń. 
 
Przypomnijmy: 1 września 2018 roku o godz. 16:00  na stadionie miejskim przy ul. Bema 29 w Toruniu został rozegrany mecz w ramach rozgrywek II ligi piłki nożnej pomiędzy drużynami TKP Elana Toruń - Widzew Łódź.  W trakcie trwania meczu doszło do popełnienia czynów zabronionych. 
33- latek z Kutna został zatrzymany za wtargnięcie wbrew woli organizatora imprezy na stadion. Sędzia zdecydował dla niego o karze grzywny, dwuletnim zakazie wchodzenia na mecze piłkarskie i zwrocie kosztów sądowych.
38- latek z Łodzi zatrzymany za kilkakrotne rzucenie szklaną  butelką w kordon funkcjonariuszy policji stwarzając tym samym zagrożenie dla ich zdrowia. Sąd orzekł względem niego karę ograniczenia wolności przez okres 10 miesięcy po 20 godzin miesięcznie, obowiązek powstrzymania się od nadużywania alkoholu  oraz 2 letni zakaz wchodzenia na mecze piłkarskie.
28-latka z Koluszek zatrzymano za znieważenie funkcjonariuszy policji zabezpieczających imprezę masową. Sąd zdecydował, że będzie musiał zapłacić grzywnę, nawiązkę oraz koszty sadowe oraz obowiązuje go 2 letni zakaz wchodzenia na mecze piłkarskie.
 
Kolejnych dwóch mężczyzn ze Zgierza w wieku 33 i 21 lat za zostało zatrzymanych za zniszczenie mienia poprzez wyrwanie włączników sygnalizacji alarmowej, będą odpowiadać przez sądem w normalnym trybie za złamanie przepisów z kodeksu karnego za co grozi im nawet do 5 lat więzienia.
 
Nadal trwają analiza zapisów z kamer. Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.
Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak