Policjanci znakowali rowery i rozmawiali o bezpieczeństwie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci znakowali rowery i rozmawiali o bezpieczeństwie

Dzielnicowi i policyjni profilaktycy wzięli udział w działaniach promujących m.in. bezpieczeństwo rowerowe zorganizowanych przez firmę Anwil dla pracowników zakładu. Podczas akcji mundurowi znakowali rowery i rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Włocławscy policjanci wykorzystują każdą okazję, aby pomóc mieszkańcom zadbać o bezpieczeństwo własne i ich mienia. Jedną z takich okazji była akcja profilaktyczna zorganizowana przez Anwil dla pracowników zakładu. Mundurowi skorzystali z zaproszenia i spotkali się z pracownikami firmy, by przekazać im cenne rady dotyczące bezpieczeństwa oraz przybliżyć zasady działania aplikacji, które są pomocne w jego zapewnieniu. 

Dzielnicowi i policyjni profilaktycy zachęcali uczestników akcji do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominali, że dzięki niej społeczeństwo ma bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa i wskazując na mapie miejsca występowania zjawisk nieporządanych, przyczynia się do ich eliminowania. 

Nie zabrakło też kilku słów o zasadach działania aplikacji Moja Komenda. Jest to narzędzie, dzięki któremu można w szybki i łatwy sposób ustalić dzielnicowego opiekującego się konkretną okolicą, jeżeli np. chcemy zgłosić mu nurtujący nas problem. 

Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się akcja znakowania rowerów. Wielu pracowników zakładu stawiło się ze swoimi jednośladami, aby mundurowi nanieśli na nich numer identyfikacyjny, który następnie trafił do policyjnej bazy. Takie oznakowanie pomaga lepiej zabezpieczyć rower przed kradzieżą, a w przypadku jego utraty ułatwia odnalezienie właściciela. 
 

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: asp. Piotr Duziak