Kierowcę BMW zgubił brak tablic rejestracyjnych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kierowcę BMW zgubił brak tablic rejestracyjnych

Aż 3 zarzuty ciążą na nakielaninie zatrzymanym przez patrol „drogówki”. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień, prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu oraz przekroczenie prędkości. Podejrzanemu grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj (12.09.18r.) policjanci nakielskiej „drogówki” patrolowali wideorejestratorem drogę krajową nr 10. Ich uwagę zwróciło jadące z nadmierną prędkością bmw. Pomiar prędkości auta dowiódł, że jego kierowca jechał o 22 km/h za szybko. Poza tym, pojazd nie posiadał w ogóle tablic rejestracyjnych. 

Policjanci zatrzymali bmw do kontroli drogowej. Jak się okazało za kierownicą siedział 23-letni nakielanin. Podczas kontroli policjanci ustalili, że auto w ogóle nie powinno wyjechać na drogę, gdyż było niedopuszczone do ruchu, a siedzący za kierownicą mężczyzna ma wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. 

Pojazd został przekazany pasażerce wraz z zakazem dalszej nim jazdy i nakazem holowania. Natomiast kierowca bmw został dowieziony do komendy, gdzie usłyszał zarzut za przestępstwo kierowania autem wbrew decyzji o cofnięciu uprawnień, za co grożą mu dwa lata więzienia. 
23-latek odpowie też za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. Jego zachowanie oceni sąd.

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak