Działania "Prędkość" za nami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Działania "Prędkość" za nami

Wczoraj (12.09) kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili działania, których celem było zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość. Funkcjonariusze skontrolowali 2125 kierujących i ujawnili 781 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Policjanci skoncentrowali swoje działania na organizacji zarówno statycznych punktów pomiaru prędkości jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń związanych z nadmierną prędkością.

"Prędkość" to cykliczna akcja, której celem jest zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji drogowych.

Zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta. Następnie zostanie przesłane do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną, formalnie zatrzyma ten dokument.

Działania w KPP w Mogilnie

Działania w KMP w Grudziądzu

Działania KPP w Brodnicy

Działania KPP w Nakle nad Notecią

Działania KMP Bydgoszcz

Autor: asp.szt. Robert Szablewski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz