Policjanci spotkali się z uczniami w Karnowie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci spotkali się z uczniami w Karnowie

Zajęcia dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Karnowie przeprowadzili wczoraj policjanci zajmujący się w nakielskiej jednostce nieletnimi. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z Internetu oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Wczoraj (13.09.18r.) sierż. szt. Zofia Wrzeszcz oraz st. sierż. Marcin Pilch z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych z Karnowa.

Spotkania zorganizowano w dwóch grupach wiekowych. Z młodszymi policjanci rozmawiali przede wszystkim na temat bezpiecznego korzystania z dróg oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mowa była także o tym, jak powinien być wyposażony rower i jak winien zachowywać się na drodze rowerzysta.

Uczniowie z klas starszych usłyszeli wiele na temat cyberprzemocy. Policjanci przestrzegali przed zawieraniem znajomości za pośrednictwem sieci internetowej. Zwracali także uwagę na przestępstwa, jakie młodzież popełnia wykorzystując Internet oraz hejt. Przy tej okazji uczniowie dowiedzieli się także, jakie konsekwencje prawne może zastosować sąd rodzinny wobec nieletnich, którzy popełniają czyny karalne.
W spotkaniu z policjantami udział wzięło łącznie 120 uczniów.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak