"Zdobywcy" na policyjnej barce - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

"Zdobywcy" na policyjnej barce

Policjanci wraz z ratownikami WOPR poprowadzili spotkanie z grupą dzieci z Przedszkola Terapeutycznego „ZDOBYWCY” w Toruniu. Takie spotkania to doskonała okazja do zaprezentowania sprzętu ratowniczego, łodzi służbowych, patrolowych jakie są w dyspozycji służb oraz przybliżenia dzieciom charakteru i sposobu pracy wykonywanych przez policjantów na wodzie, ratowników WOPR i strażników miejskich.

Wczoraj (13.08.) na terenie siedziby Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu policjanci wraz z Prezesem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i ratownikiem wodnym poprowadzili spotkanie z grupą dzieci z Przedszkola Terapeutycznego „ZDOBYWCY” w Toruniu.

Tematem zajęć była oczywiście problematyka bezpiecznego zachowania się nad wodą i spędzania wolnego czasu podczas przebywania na obszarach wodnych. Policjanci i ratownicy omówili z dziećmi podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zorganizowanych wyjazdów letnich jak i spędzania tego czasu we własnych mieszkaniach.

Takie spotkania to doskonała okazja do zaprezentowania sprzętu ratowniczego , łodzi służbowych, patrolowych jakie są w dyspozycji służb oraz  przybliżenia dzieciom charakteru i sposobu pracy wykonywanych przez policjantów na wodzie, ratowników WOPR i strażników miejskich. To także niepowtarzalna sposobność, aby usiąść za sterem policyjnej motorówki lub zapoznać się z portem, gdzie jest przymocowana służbowa- policyjna  barka. Takie spotkania zawsze zapadają głęboko w pamięć nie tylko dzieci, ale i prowadzących zajęcia.

 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak