Wiadomości

Z uczniami ,,WAZÓWNY” o sprawach ważnych

Golubsko-Dobrzyńscy policjanci spotkali się z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 1 im. Anny Wazówny w Golubiu-Dobrzyniu, aby poruszyć o niezwykle istotny w dzisiejszych czasach problemie jak jest przestępczość narkotykowa i cyberprzestępczość.

Dziś ( 04.10.2018) golubsko-dobrzyńscy policjanci spotkali się z młodzieżą z ,,Wazówny”, aby porozmawiać o zagrożeniach jakie niesie ze sobą zażywanie substancji psychoaktywnych. W trakcie spotkania młodzież mogła dowiedzieć się czym są dopalacze i narkotyki, jaką cenę młody człowiek może zapłacić jeśli zdecyduje się spróbować tego rodzaju substancje. Prelekcja miała na celu podniesienie świadomości  młodzieży na temat zagrożeń jakie niesie ze sobą zażywanie środków psychoaktywnych. Policjanci starali się uświadomić młodzież o odpowiedzialności karnej, zdrowotnej i społecznej będącej konsekwencją posiadania i zażywanie substancji prawem zabronionych.

W dalszej części spotkania stróże prawa rozmawiali z młodzieżą o zjawisku cyberprzestępczości. Uczniowie dowiedzieli się, że cyberprzemoc to  przemoc za pośrednictwem internetu  i telefonu komórkowego. Za pomocą prezentacji multimedialnej przedstawione zostały formy cyberprzemocy, a więc wyzwiska, straszenie, poniżanie innych osób w internecie lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć, rejestrowaniu filmów bez  zgody drugiej osoby, publikowanie w internecie lub rozsyłanie telefonem zdjęć, filmów lub tekstów, które obrażają lub ośmieszają inne osoby. Młodzi ludzie dowiedzieli się, że te negatywne zachowania niosą ze sobą konsekwencje prawne.

Policjanci przestrzegali, aby chronić swojej prywatności w wirtualnym świecie i uczulali, że obdarzania zaufaniem osoby poznane w sieci może przynieść bardzo negatywne skutki.

Spotkania policjantów z młodzieżą mające na celu podnoszenie wiedzy młodych ludzi na temat substancji psychoaktywnych oraz cyberprzestępczości oraz związanymi z tym konsekwencjami prawnymi, będą kontynuowane.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony