Podawali się za serwisantów urządzeń medycznych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podawali się za serwisantów urządzeń medycznych

Data publikacji 09.10.2018

Oszuści docierali do domów klientów, którym wcześniej sprzedawali medyczne urządzenia odkurzające. Proponowali bezpłatny serwis i pod tym pretekstem zabierali je. Niektórym nie oddawali wcale, a innym wmawiali, że miało usterkę, za którą należy zapłacić. Usłyszeli już zarzuty oszustwa, za co grozi im do 8 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód dwóch mężczyzn (50 i 56l.) podejrzanych o liczne oszustwa na terenie Torunia i Bydgoszczy.

W wiadomy tylko sobie sposób uzyskali dane osób, które w przeszłości zakupiły specjalistyczne urządzenia odkurzające za pośrednictwem akwizytorów prezentujących je w domu klienta i zaczęli do nich docierać. Najpierw proponowali wykonanie autoryzowanego serwisu, a następnie zabierali urządzenie ze sobą. Niektórzy  z pokrzywdzonych  nigdy nie odzyskali swojej własności, a inni zapłacili za naprawę usterki, której nie było.   

Obaj mężczyźni usłyszeli łącznie po sześć zarzutów oszustw. Starszy pochodzi z Torunia, drugi z gminy Lubicz.. Prokurator zdecydował o objęciu ich policyjnym dozorem. Do czasu zakończenia postępowania będą musieli zgłaszać się do komisariatu dwa razy w tygodniu. Obowiązuje ich również zakaz opuszczania kraju.

Za przestępstwa, o które są podejrzani grozi im do 8 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska