Przedszkolaki z wizytą u policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Wczoraj grudziądzką jednostkę policji odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego „Tarpno”. Maluchy zobaczyły, gdzie pracują policjanci i na czym ich praca polega. Przedszkolaki mogły też po raz pierwszy zobaczyć z bliska policyjny radiowóz.

Wczoraj (9.10.2018) Komendę Miejską Policji w Grudziądzu odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego „Tarpno”. Najmłodszych w komendzie przywitali dzielnicowi rewiru I mł. asp. Magdalena Murawska oraz st. asp. Henryk Sokołowski. Policjanci opowiadali najmłodszym o swojej pracy pokazując najciekawsze miejsca w komendzie. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne psy. Dzieci mogły też po raz pierwszy nie tylko zobaczyć z bliska policyjny radiowóz, ale również wejść do środka. Była też symulowana jazda na sygnałach, to duże wrażenie dla przedszkolaków. 

Jedna z dziewczynek w grupie była szczególnie zainteresowana tym co zobaczyła bo to miejsce pracy jej mamy Magdaleny Murawskiej.  Zosia jest dumna, że jej mama jest policjantką. Na zakończenie wizyty funkcjonariusze rozdali dzieciom drobne upominki w postaci odblaskowych opasek. 


 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: asp. Piotr Duziak