WIADOMOŚCI

Finał eliminacji wojewódzkich do I Ogólnopolskiego konkursu dla policjantów - oskarżycieli publicznych

Data publikacji 11.10.2018

Sierż. szt. Mateusz Smaga z KPP w Żninie został laureatem eliminacji wojewódzkich do I Ogólnopolskiego konkursu dla policjantów - oskarżycieli publicznych. To pierwsze tego typu zawody w historii polskiej policji. Nasz Kolega będzie reprezentował kujawsko-pomorski garnizon w zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w listopadzie w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

W (10.10.18) policjanci - oskarżyciele publiczni z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego rywalizowali w eliminacjach I stopnia, na szczeblu wojewódzkim do I Ogólnopolskiego konkursu dla policjantów - oskarżycieli. Tego typu rywalizacja odbyła się po raz pierwszy.

W salach wykładowych znajdujących się w budynku OPP w Bydgoszczy przy ul. Poniatowskiego uczestnicy zostali poddani ocenie w dwóch konkurencjach:

- test wiedzy,  
- test dotyczący umiejętności rozwiązywania 10 kazusów z materialnego prawa wykroczeń.  

Celem zawodów było przede wszystkim:

- poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności zawodowych,
- aktywizowanie inicjatywy własnej,
- wyłonienie najlepszego oskarżyciela publicznego woj. kujawsko–pomorskiego.

W zawodach uczestniczyło 19 policjantów - oskarżycieli z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko–pomorskiego.

 

Zwycięzcą finału wojewódzkiego do I Ogólnopolskiego konkursu dla policjantów - oskarżycieli publicznych z woj. kujawsko-pomorskiego został:

sierż. szt. Mateusz Smaga z KPP w Żninie.

 

Miejsce drugie zajęła st. asp. Agnieszka Żokowska – KPP w Świeciu.

Trzecie miejsce zajął asp. szt. Piotr Żywiczka – KPP w Aleksandrowie Kujawskim.

Laureaci zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 19-20 listopada Centrum Szkolenia Policji w Legionowie Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będzie reprezentował  funkcjonariusz, który w eliminacjach wojewódzkich zajął pierwsze miejsce.

Autor: mł. asp. Magdalena Pyrzyńska
Publikacja: Kamila Ogonowska