Dzielnicowy na spotkaniach w szkołach - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzielnicowy na spotkaniach w szkołach

Mrotecki dzielnicowy spotkał się z dziećmi w szkołach w Witosławiu i Anielinach i opowiadał o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach i jak bezpiecznie korzystać z Internetu. W klasach starszych poruszono kwestie związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich i demoralizacją.

Asp. Szymon Kujawa, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy, gościł na spotkaniach z dziećmi w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Anielinach oraz Szkole Podstawowej w Witosławiu. Celem wizyt mundurowego było przeprowadzenie pogadanek profilaktycznych na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. 

Zajęcia były prowadzone w dwóch grupach wiekowych. W klasach 0 – IV funkcjonariusz mówił dzieciom o przepisach ruchu drogowego, w tym jak właściwie korzystać z drogi, którą jej stroną zgodnie z przepisami można się poruszać. Przestrzegał także przed zabawą zarówno na samej drodze jak i w jej bliskiej okolicy. 

Kolejną kwestią jaką poruszono na spotkaniach było bezpieczne korzystanie z sieci internetowej. Policjant przestrzegał przed logowaniem się na różnego rodzaju portalach, przed przekazywaniem osobom poznanym w sieci swoich danych personalnych oraz informacji na temat rodziny i jej sytuacji majątkowej. 

Uczniowie z klas V – VIII rozmawiali z dzielnicowym na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne. Policjant przypomniał, kim w myśl prawa jest nieletni, czym jest demoralizacja, jakie przestępstwa najczęściej są udziałem nieletnich i jaka grozi im odpowiedzialność prawna.

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak