Dzieci z Rozstrzębowa spotkały się z policjantami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Dzieci z Rozstrzębowa spotkały się z policjantami

Policjanci z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii odwiedzili dzieci w Szkole Podstawowej w Rozstrzebowie. Młodsi uczniowie uczyli się, jak bezpiecznie korzystać z dróg, a starsi wysłuchali prelekcji na temat demoralizacji nieletnich, cyberprzemocy i używek.

Policjanci nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii w ramach prowadzonej działalności profilaktycznej, odwiedzili wczoraj (10.11.18) uczniów w Szkole Podstawowej w Rozstrzębowie. Celem wizyty mundurowych było przeprowadzenie zajęć dla dzieci na temat bezpieczeństwa.

Policjanci dostosowali tematykę zajęć do wieku uczniów. Z dziećmi z klas 0 – III omówiono problematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, właściwego korzystania z dróg, konieczności wyposażania się w odblaski oraz ostrożności podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Dzieci miały też możliwość obejrzeć policyjny radiowóz i usiąść za jego kierownicą wczuwając się w rolę policjanta.

W klasach IV – VIII policjanci przybliżyli kwestie związane z demoralizacją oraz przestępczością nieletnich łącznie z konsekwencjami, jakie grożą młodym ludziom za łamanie prawa. Młodzież dowiedziała się także wiele na temat cyberprzemocy oraz zagrożeń związanych z zażywaniem używek.    

 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: asp. Piotr Duziak