WIADOMOŚCI

Finał XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018" za nami

Data publikacji 29.10.2018

W Szkole Policji w Katowicach odbyła się XI edycja Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018". Nasi reprezentanci w ogólnej klasyfikacji nie stanęli na najwyższych stopniach podium, ale w poszczególnych konkurencjach zajęli indywidualnie czołowe lokaty. W tym roku po raz pierwszy w rywalizacji uczestniczyli także kierownicy rewirów dzielnicowych.

W dniach 23-27 października w Szkole Policji w Katowicach przeprowadzono XI edycję Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018",  w którym po raz pierwszy uczestniczyli także kierownicy rewirów dzielnicowych.

W zawodach uczestniczyło 17 kierowników rewirów dzielnicowych i 34 dzielnicowych wyłonionych w poszczególnych garnizonach Policji. Eliminacje przebiegały w dwóch etapach:

- na szczeblu powiatowym, w którym zobowiązani byli uczestniczyć wszyscy dzielnicowi, z których wyłoniono po 2 zawodników dzielnicowych do udziału w etapie wojewódzkim,

- na szczeblu wojewódzkim, w którym uczestniczyli dzielnicowi - finaliści etapu powiatowego oraz wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych.

Garnizon kujawsko-pomorskiej Policji reprezentowali finaliści wyłonieni podczas eliminacji zawodów na szczeblu wojewódzkim, które przeprowadzono w dniu 19 września w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W skład naszej drużyny weszli:

-  asp. szt. Sławomir Jackowski - Kierownik Rewiru II Dzielnicowych KMP we Włocławku,

-  mł. asp. Daniel Nita - dzielnicowy Zespołu Dzielnicowych KPP w Sępólnie Krajeńskim,

-  asp. Adrian Piasecki - dzielnicowy z Zespołu Dzielnicowych KPP w Radziejowie.

W trakcie zawodów finałowych w Szkole Policji w Katowicach wszystkich zawodników poddano ocenie w następujących konkurencjach:

-  test wiedzy policyjnej,

-  pierwsza pomoc przedmedyczna,

-  strzelanie z broni służbowej.

Ze względu na wykonywanie różnych zadań na poszczególnych stanowiskach kierownicy rewirów dzielnicowych brali ponadto udział w konkurencji - analiza dokumentacji służbowej.

Dzielnicowi natomiast w symulacji - podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową oraz kompetencje.

W ramach zawodów finałowych prowadzono klasyfikację:

-  indywidualną dla kierowników rewirów dzielnicowych,

-  indywidualną dla dzielnicowych,

- drużynową (sumując wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach przez kierowników rewirów dzielnicowych i dzielnicowych).

 

W Finale XI Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku 2018" nasi reprezentanci zajęli następujące lokaty:

- indywidualnie: asp. szt. Sławomir Jackowski - 10 miejsce, mł. asp. Daniel Nita - 6 miejsce, asp. Adrian Piasecki - 24 miejsce.

Zespołowo drużyna uzyskała 8 miejsce na 17 startujących.

 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w poszczególnych konkurencjach nasi zawodnicy zajęli indywidualnie czołowe lokaty, w tym:

-  asp. szt. Sławomir Jackowski - 1 miejsce w teście z wiedzy policyjnej,

-  mł. asp. Daniel Nita - 1 miejsce w pierwszej pomocy przedmedycznej oraz 2 miejsce w strzelaniu z broni służbowej,

-  asp. Adrian Piasecki - 5 miejsce w konkurencji kompetencje dzielnicowego.

Policjanci, którzy zajęli najlepsze miejsca w klasyfikacji generalnej indywidualnej zawodów otrzymali z rąk generalnego inspektora dr Jarosława Szymczyka - Komendanta Głównego Policji złotą, srebrną i brązową odznakę "Zwycięzca turnieju wiedzy i sprawności zawodowej" oraz okolicznościowe wyróżnienia.

Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze miejsce w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary oraz pamiątkowe ryngrafy.

 

 

Autor: podinsp. Andrzej Majrowski
Publikacja: Kamila Ogonowska