Akcja "Znicz 2018" - podsumowanie - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Akcja "Znicz 2018" - podsumowanie

Wczoraj późnym wieczorem policjanci zakończyli działania „ZNICZ 2018”. Funkcjonariusze przez pięć dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie panował spory ruch policjanci ręcznie kierowali ruchem. Wśród kierowców widać było zrozumienie i cierpliwość.

Działania "ZNICZ 2018" w całej Polsce trwały od środy (31.10) do niedzieli (4.11) do godz. 22.00. Był to czas wytężonej pracy wielu służb, bo jak zawsze funkcjonariusze "drogówki" wspierani byli przez mundurowych innych pionów, a także Żandarmerię Wojskową, strażników miejskich, gminnych oraz funkcjonariuszy ITD. Wszyscy służyli pomocą i informacją, a jednocześnie dbali, by w zatłoczonych miejscach nie dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń.

Sporo pracy mieli policjanci ruchu drogowego, którzy pomagali kierowcom pokonywać najbardziej newralgiczne miejsca. Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego, przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań, chętnie korzystali też z komunikacji miejskiej. Ci, którzy próbowali dostać się samochodem w okolice cmentarza, współpracowali z policjantami i cierpliwie czekali na możliwość przejazdu. Praca funkcjonariuszy i zachowanie kierowców spowodowały, że w okolicach nekropolii i na trasach dojazdowych nie doszło do poważniejszych zdarzeń drogowych, a ruch odbywał się bez większych utrudnień.

W tegorocznej akcji "ZNICZ 2018" wzięło udział 3065 policjantów oraz 175 funkcjonariuszy innych służb. Niestety od 31 października do 4 listopada na drogach województwa kuj.-pom. odnotowano 12 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 11 zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymali 41 kierowców, którzy do auta wsiedli po alkoholu.

Działania „ZNICZ” to czas intensywnej pracy i zaangażowania wielu policjantów. Służba w okolicach cmentarzy powoduje, że kierowcy zachowują się rozsądniej, a piesi mogą czuć się bezpieczniej. Zrozumienie pracy policjantów i prawidłowe zachowanie osób odwiedzających zmarłych sprawiły, że w tym roku w okolicach cmentarzy nie doszło do poważniejszych zdarzeń.

Podsumowanie akcji "Znicz 2018" w powiatach woj. kujawsko-pomorskiego:

Golub-Dobrzyń 

Grudziądz

Aleksandrów Kujawski

Nakło nad Notecią

Żnin

Włocławek

Tuchola

Świecie

Bydgoszcz

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Plik audio - asp. Piotr Duziak

Ładowanie odtwarzacza...
1.11 MB
Plik audio - asp. Piotr Duziak