Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Data publikacji 08.11.2018

Dwie pracownice jednego z przedsiębiorstw znajdujących się na terenie powiatu żnińskiego ujęły nietrzeźwego kierowcę. Uniemożliwiły mu wyjazd z terenu zakładu i wezwały patrol policji. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Jakie poniesie konsekwencje zadecyduje sąd.

Dzięki godnej naśladowania postawie udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło w jednym z zakładów na terenie gminy Barcin w powiecie żnińskim. Dyżurny tamtejszej komendy powiatowej otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu mężczyzny, który kierował zestawem pojazdów ciężarowych, a prawdopodobnie był nietrzeźwy.

Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze. W rezultacie podjętych czynności ustalili, że 54-letni mieszkaniec powiatu człuchowskiego w województwie pomorskim, wjechał zestawem pojazdów ciężarowych na teren przedsiębiorstwa w gminie Barcin. Zatrudnione tam kobiety wyczuły od niego alkohol. Uniemożliwiły mu wyjazd z terenu zakładu i wezwały patrol policji. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Okazało się, że ma w organizmie ponad promil alkoholu.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.  

Mundurowi dziękują paniom za postawę godną naśladowania. Takie zachowanie niewątpliwie ma wpływ na podniesienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska