WIADOMOŚCI

Podczas działań NURD policjanci nagrali kobietę, która "o mały włos" potrąciłaby pieszych na przejściu

Takie sytuacje niestety zdarzają się często, dlatego przechodząc przez przejście bądźmy szczególnie ostrożni. Kierująca nie zatrzymała się mimo, że zrobiły to inne pojazdy. "Śmignęła" tuż przed przechodzącą kobietą z dzieckiem. Wykroczenie zostało nagrane na kamerze i "piratowi drogowemu” nie uszło to na sucho.

Przejście dla pieszych przez ul. Wojska Polskiego w Świeciu, tuż przy komendzie policji, jest długie i bez świateł. Dlatego należy tam zachować szczególną ostrożność. Wczoraj (22.11.18) pod 15.00 kierująca volkswagenem musiała bardzo się spieszyć. Wymusiła pierwszeństwo na przechodzącej tamtędy kobiecie z dzieckiem mimo, że samochody jadące sąsiednimi pasami zatrzymały się, by przepuścić pieszych. Stworzyła w ten sposób zagrożenie dla ich życia i zdrowia.

Na szczęście nikomu się nic nie stało. Za to „pirat drogowy” miał pecha, bo jednym z samochodów, które się zatrzymały, był nieoznakowany radiowóz z kamerą. Ponadto, sytuacja została uwieczniona na kamerze zamieszczonej na budynku komendy.

Policjanci tego dnia prowadzili działania "Niechroniony uczestnik ruchu drogowego", którym jest właśnie pieszy, rowerzysta i motorowerzysta. Akcja miała  na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Ukierunkowana była na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenia dla „niechronionych” w ruchu drogowym.

Dlatego też, kierująca vw polo, po chwili była już w rękach mundurowych. 50-letnia mieszkanka powiatu świeckiego nie tylko powinna ustąpić pierwszeństwa pieszym na przejściu, ale nie wolno jej też omijać samochodu, który jadąc w tym samym kierunku zatrzymał się przed pasami. Za popełnione wykroczenie otrzymała mandat oraz 10 punktów karnych.

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska
Ładowanie odtwarzacza...