Wspólne kontrole miejsc gromadzenia się osób bezdomnych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wspólne kontrole miejsc gromadzenia się osób bezdomnych

Data publikacji 01.12.2018

Brodniccy policjanci, wspólnie ze strażnikami miejskimi, sprawdzają pustostany, altanki i ogródki działkowe. W tych miejscach bowiem schronienie najczęściej znajdują bezdomni. Policjanci apelują nie bądźmy obojętni na ich los!

Już od kilku dni, kiedy temperatura powietrza znacznie spadła, brodniccy policjanci, wspólnie ze strażnikami miejskimi, sprawdzają miejsca, w których mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Stróże prawa wzięli „pod lupę”  opuszczone budynki, ogródki działkowe i altany. Aby się rozgrzać bezdomni często rozpalają w takich miejscach ognisko, co jest bardzo niebezpieczne. Na wychłodzenia narażone są również osoby nietrzeźwe. Nie bądźmy obojętni wobec osób, które mogą potrzebować naszej pomocy.

Informujmy odpowiednie służby o miejscach, gdzie się gromadzą. Pamiętajmy, że nasza reakcja i poinformowanie służb na numery alarmowe może uratować komuś życie. Istnieje również możliwość informowania policjantów poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Informujmy Policję, Straż Miejską, MOPS, GOPS o wszystkich przypadkach osób starszych czy bezdomnych i pod wpływem alkoholu, którym mogą zagrażać niskie temperatury.

 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska