Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

Data publikacji 03.12.2018

Policjanci patrolujący Golub-Dobrzyń uratowali mężczyznę przed zamarznięciem.Mundurowi znaleźli go leżącego na poboczu jednej z ulic. W szpitalu okazało się, że miał w organizmie blisko 5 promili alkoholu!

W piątkowy wieczór (30.11.18) około 22.30 policjanci patrolujący Golub-Dobrzyń, na jednej z ulic, zauważyli leżącego na poboczu mężczyznę. Był wychłodzony i kompletnie pijany. Mundurowi mieli trudności z nawiązaniem z nim kontaktu. Na miejsce wezwali karetkę pogotowia ratunkowego. Do tego czasu funkcjonariusze przykryli mężczyznę kocem, bo temperatura spadła znacznie poniżej 0°C i monitorowali jego funkcje życiowe.

Wychłodzonego mężczyznę przewieziono do szpitala w Golubiu-Dobrzyniu, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy medycznej.  Po wstępnych badaniach okazało się, że 44-letni mieszkaniec miasta miał blisko 5 promili alkoholu we krwi. Gdyby nie interwencja mundurowych mogłoby dość do tragedii!

Policjanci po raz kolejny apelują! Nie bądźmy obojętni na los potrzebujących pomocy. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Nie przechodźmy obok obojętnie. Pamiętajmy - jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska