Czujne oko policjanta udaremniło złodziejskie zamiary - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Czujne oko policjanta udaremniło złodziejskie zamiary

Data publikacji 03.12.2018

Doświadczenie włocławskiego policjanta pozwoliło na zatrzymanie trzech mężczyzn i 15-latka podejrzanych o kradzież telewizora. Podczas prowadzonych dalszych czynności okazało się, że dwaj z nich mają na swoim koncie jeszcze wymuszenie rozbójnicze. Dorośli sprawcy usłyszeli już zarzuty. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny. 32-latek, który ma na koncie dwa przestępstwa trafił tymczasowo za kraty na 3 miesiące.

Doświadczenie włocławskiego policjanta pozwoliło na zatrzymanie trzech mężczyzn i 15-latka podejrzanych o kradzież telewizora. Podczas prowadzonych dalszych czynności okazało się, że dwaj z nich mają na swoim koncie jeszcze wymuszenie rozbójnicze. Trzech dorosłych sprawców usłyszało zarzut kradzieży mienia, a dodatkowy zarzut wymuszenia rozbójniczego usłyszał 32-latek. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny, do którego trafią materiały. Na wniosek policjantów i prokuratora 32-latek decyzją sądu trafił na trzy miesiące tymczasowo do aresztu.


Sprawa miała swój początek w środę (28.11.18) od telefonu, jaki wykonał policjant w czasie wolnym do swoich kolegów w służbie. Z jego relacji wynikało, że jest w jednym ze sklepów i widzi dziwnie zachowujących się czterech mężczyzn, którzy obserwują pracowników ochrony i najprawdopodobniej szykują się do kradzieży. Funkcjonariusze, mając taką wiedzę, natychmiast pojechali do wskazanego sklepu.

W międzyczasie zareagowała ochrona, co spowodowało, że dwóch z mężczyzn oddaliło się, a pozostali (18 i 22l.) zaczęli z nimi rozmawiać. Gdy przyjechali mundurowi okazało się, że nic nie zabrali, jednak funkcjonariusze w jednym z nich rozpoznali sprawcę kradzieży telewizora, do której doszło godzinę wcześniej w centrum Włocławka. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie trafili do w policyjnego aresztu.

Śledczy, pracując nad sprawą, ustalili, że w kradzież telewizora zamieszani są jeszcze dwaj inni mężczyźni (15 i 32l.), którzy podzielili los kompanów już następnego dnia (29.11.18).

Trzej dorośli usłyszeli zarzuty jeszcze tego samego dnia. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.     

Prowadzone dalsze czynności pozwoliły policjantom na ustalenie, że 32-latek, wspólnie z 15-latkiem, kilka godzin wcześniej dokonali także kradzieży napojów alkoholowych w sklepie na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Podczas ucieczki zareagował pracownik sklepu, który złapał za torbę i próbował odzyskać towar, jednak agresywny 32-latek wyszedł zwycięsko z tej potyczki.

W piątek (30.11.18) włocławscy policjanci doprowadzili 32-latka do prokuratury, gdzie usłyszał dodatkowo zarzut wymuszenia rozbójniczego, za co grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Jeszcze tego samego dnia, na wniosek śledczych, w sądzie zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące spędzi on tymczasowo za kratami.

Sprawą 15-latka zajmie się sędzia rodzinny.

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska