Bydgoszczanin przyłapany na narkotykach - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Bydgoszczanin przyłapany na narkotykach

Data publikacji 03.12.2018

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali 23-latka podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się pod wpływem zakazanych środków psychoaktywnych. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli tabletki ekstazy. Za to usłyszał już zarzut.

W niedzielę (02.12.2018) około godziny 01:35 patrol z bydgoskiego Szwederowa zauważył na ulicy Skorupki fiata z widocznymi śladami uszkodzeń. Pojazd przemieszczał się w kierunku ulicy Leszczyńskiego. Mundurowi ruszyli za nim. Na ulicy Czackiego zatrzymali fiata do kontroli.

W aucie znajdowało się trzech mężczyzn. Policjanci w trakcie rozmowy z kierującym wyczuli wydobywający się z pojazdu charakterystyczny zapach marihuany. Funkcjonariusze nie znaleźli przy legitymowanych zakazanych środków psychoaktywnych.

Na miejsce przyjechał również przewodnik z psem służbowym wyspecjalizowanym do wyszukiwania narkotyków. Pies nie znalazł zakazanych substancji. Niemniej jednak, wygląd i zachowanie kierującego budziło wątpliwości. Badanie trzeźwości wykazało, że nie spożywał alkoholu.

Policjanci pojechali z 23-latkiem do bydgoskiej komendy, gdzie przebadali go narkotesterem. Wstępne badanie wykazało, że jest pod wpływem THC i amfetaminy. Następnie udali się z mężczyzną do szpitala, gdzie została pobrana od niego krew do badań. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu za stan techniczny.

To jednak nie był koniec jego zmartwień. Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa przeszukali jego mieszkanie. Tam zabezpieczyli dwie szare tabletki. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to ekstazy. 23-latek trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy ze Szwederowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Jeśli badania laboratoryjne wykażą w jego krwi obecność zakazanych środków psychoaktywnych, wówczas usłyszy drugi zarzut dotyczący kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających, za co grozi między innymi utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski