Policjant z Osia w jury konkursu wiedzy o HIV i AIDS - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjant z Osia w jury konkursu wiedzy o HIV i AIDS

1 grudnia każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Walki z AIDS. Z tej właśnie okazji w Szkole Podstawowej w Lnianie, odbył się nie lada konkurs. Najstarsza młodzież, rywalizując między sobą, walczyła o nagrody dla całych klas. W szerokim składzie jury zasiadł również przedstawiciel Posterunku Policji w Osiu sierż. szt. Patryk Wróblewski.

Światowy Dzień Walki z AIDS ustanowiło Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 r. Chodziło o to, aby zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS oraz ich bliskimi jest czerwona kokardka – nieodłączny element obchodów tego dnia.

Przypomnijmy, że policjanci to jedna z grup zawodowych szczególnie narażonych na zakażenie zarówno wirusem HIV, jak i wirusem żółtaczki typu C, dlatego też mundurowi chętnie włączają się do różnego rodzaju akcji inforacyjno-edkacyjnych związanych z zapobieganiem tym chorobom.

W budynku Szkoły Podstawowej w Lniane odbył się konkurs wiedzy o HIV i AIDS. Uczniowie siedmiu najstarszych klas rywalizowali w czterech konkurencjach. Każda z drużyn stworzyła plakat, rozwiązała test, ułożyła puzzle oraz wystąpiła w przedstawieniu. Pomysłowość i kreatywność młodzieży znalazła odzwierciedlenie w niesamowitych pracach. 

W jury konkursu obok pielęgniarki, przedstawicieli szkoły oraz Urzędu Gminy Lniano zasiadł funkcjonariusz z Posterunku Policji w Osiu (pow. świecki) - sierż. szt. Patryk Wróblewski. 
Pierwsze miejsce zajęli uczniowie gimnazjum - klasa IIIa. Główną nagrodą będzie wspólny wyjazd do kina. Zwycięzcom gratulujemy!

A skoro mowa o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, policjant na zakończenie porozmawiał z uczniami o podstawowych jego zasadach, życząc również zdrowych i bezpiecznych Świąt Bożego Narodzenia.

 

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska
Publikacja: asp. Piotr Duziak