Policjanci spotkali się z uczniami - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Policjanci spotkali się z uczniami

Policjanci zajmujący się profilaktyką, przez cały rok szkolny, odwiedzają szkoły podstawowe i przedszkola funkcjonujące na terenie powiatu aleksandrowskiego. Celem ich działań są spotkania z dziećmi i profilaktyka w zakresie bezpieczeństwa. Funkcjonariusze edukują najmłodszych przede wszystkim w zakresie znajomości podstawowych przepisów w ruchu drogowym i zagrożeń czyhających na nich w sieci.

Kampania informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny” skierowana głównie jest do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu, jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

W ramach kampanii aleksandrowscy policjanci odwiedzają kolejne przedszkola i szkoły podstawowe. Celem spotkań z dziećmi jest przekazanie im ważnej wiedzy dotyczącej unikania zagrożeń oraz właściwego zachowania w trudnych życiowych sytuacjach. Policjanci rozmawiają z dziećmi przede wszystkim o bezpiecznym przebywaniu w domu pod nieobecność rodziców, bezpieczeństwie na chodniku i ulicy oraz właściwej reakcji na zaczepki i zagrożenia ze strony obcych osób. Dzieciaki uczą się także tego jak telefonicznie zaalarmować służby ratownicze w nagłej sytuacji.

Wczoraj (04.12.) mundurowi odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie przeprowadzili zajęcia najpierw z uczniami klas IV-VII a następnie z najmłodszymi. W trakcie spotkania ze starszą grupą policjanci przekazywali informację dotyczące zagrożeń jakie czyhają w trakcie korzystania z Internetu a także o odpowiedzialności karnej wobec osób nieletnich.

 

Autor: mł.asp. Marta Błachowicz
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak