WIADOMOŚCI

Aleksandrowscy policjanci w porę wyeliminowali niesprawny autokar

Policjanci aleksandrowskiej "drogówki" uniemożliwili dalszą drogę kierującemu autokarem, który zamierzał zawieźć dzieci na wycieczkę do Płocka. W trakcie kontroli mundurowi stwierdzili w pojeździe nieprawidłowości. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu, a kierowcę ukarali mandatem.

Dzisiaj (5.12.18) na prośbę rodzica policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” skontrolowali autokar, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę do Płocka. Funkcjonariusze ujawnili jednak nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdu. Mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów nie dopuścili więc autokaru do dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny do czasu usunięcia nieprawidłowości oraz ukarali kierowcę mandatem karnym.

Na prośbę rodziców, opiekunów bądź organizatorów wycieczek policjanci przeprowadzają kilka tego typu kontroli w miesiącu. W większości przypadków stan techniczny pojazdów jest bardzo dobry i nie budzi żadnych zastrzeżeń. Zdarzają się jednak przypadki, w których pojazd lub stan kierującego nie pozwala na kontynuowanie jazdy.

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska