Uświadamianie uczniów i wskazywanie kierunków działania - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Uświadamianie uczniów i wskazywanie kierunków działania

Taka tematyka była wiodącą podczas spotkania policjantki z uczniami. Zaproponowane różne metody pracy pozwoliły młodzieży na wyrażanie swoich opinii. Zajęcia przygotowała i przeprowadziła asp. szt. Izabella Drobniecka i pedagog szkolna Pani Joanna Pstrong.

Dzisiejsza (05.12) wizyta policjantki w Szkole Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu polegała na warsztatach dotyczących relacji rówieśniczych. Ważnym tematem było przeciwdziałanie przemocy i przestrzeganie zasad, które obowiązują ucznia w szkole. By młodzież klasy „piątej” zainteresować zagadnieniem i zachęcić do współpracy, policjantka zaproponowała różnorodne formy. Uczniowie sami musieli wypowiadać się co do swoich emocji, wykorzystując do tego własnoręcznie wykonane z gazet maski. 

"Poczta klasowa" dostarczyła również uczniom listy, które sami napisali do siebie. Były to mile słowa, które wszystkim sprawiły radość, bo każdy lubi komplementy. Klasa z entuzjazmem podeszła do scenek dotyczących reagowania na różne zagrożenia i zagadnienia. Ważne było to, aby umieć podjąć dobrą decyzję, chroniącą drugiego człowieka. Po każdej scence młodzież omawiała zaangażowanie i pomysł danej grupy. Gdy przyszedł czas na  karty skojarzeń, uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy sami o sobie i kolegach. Wręczone przez policjantkę odblaskowe znaczki miały tylko uśmiechnięte minki. Stąd życzenia dla uczniów, aby to jak postępują względem siebie, było jedynie powodem do dumy i radości. 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak