Nowy radiowóz dla janowieckich policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nowy radiowóz dla janowieckich policjantów

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Janowcu Wielkopolskim otrzymali nowy oznakowany radiowóz. Zakup pojazdu był możliwy dzięki wsparciu finansowemu lokalnych samorządów. Hyundai i20 będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez dzielnicowych z Janowca Wlkp. i Rogowa.

Wczoraj (05.12.18) na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Żninie odbyło się przekazanie nowego radiowozu marki Hyundai i20 dla policjantów z janowieckiego komisariatu. Wzięli w nim udział: Burmistrz Janowca Wielkopolskiego Pan Leszek Grzeczka, Wójt Gminy Rogowo Pan Tomasz Michalczak p.o. Komendant Powiatowy Policji w Żninie kom. Mariusz Gaik, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Żninie mł. insp. Krzysztof Zawołański, Komendant Komisariatu Policji w Janowcu Wlkp. asp. szt. Zbigniew Dudziak, Naczelnik WPiRD KPP Żnin asp. szt. Tomasz Fliciński. 

Zakup nowego radiowozu był możliwy dzięki wsparciu lokalnych samorządów. Środki na ten cel przekazała Gmina Rogowo i Gmina Janowiec Wlkp. oraz Komenda Główna Policji. Kom. Mariusz Gaik podziękował Burmistrzowi i Wójtowi za pomoc w sfinansowaniu zakupu nowego sprzętu transportowego. Podkreślił, że otrzymany pojazd z pewnością usprawni służbę funkcjonariuszy, a tym samym wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na podległym terenie. Natomiast włodarze Janowca Wlkp. i Rogowa nie ukrywali zadowolenia z możliwości rzeczowego wsparcia policjantów pełniących służbę w tychże gminach.   

Nowy radiowóz został przydzielony do dyspozycji dzielnicowych, którzy będą wykorzystywać go podczas realizacji codziennych obowiązków.

Autor: mł. asp. Wioleta Burzych
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak