WIADOMOŚCI

Misie od grudziądzkich policjantów, by złagodzić skutki interwencji

Data publikacji 06.12.2018

Grudziądzcy policjanci otrzymali z fundacji „Pomimo wszystko” 30 misiów. Pluszaki wkrótce trafią w ręce dzieci, które są świadkami interwencji policyjnych. To już kolejna inicjatywa fundacji, którą chętnie wspierają grudziądzcy funkcjonariusze. Zabawka ma złagodzić skutki stresu, uspokoić dziecko i wzbudzić poczucie zaufania malucha do policjanta.

Wczoraj (5.12.18) grudziądzkich policjantów odwiedziły Panie Izabela Globke z fundacji „Pomimo wszystko” oraz Monika Kowalska–Aćimović z gdyńskiego oddziału firmy „Nationale Nederlanden”. Przekazały funkcjonariuszom 30 pluszowych misiów. Pomysł szycia maskotek narodził się w fundacji i jest realizowany pod hasłem „Uszyj z Nami Misia”. Dzieci wraz z rodzicami szyją dwa misie, z których jednego zabierają z sobą. Projekt ma służyć dzieciom, które są świadkami policyjnych interwencji w domach. Zabawka ma złagodzić skutki stresu, uspokoić dziecko i wzbudzić poczucie zaufania dziecka do policjanta.

Do akcji „Uszyj z Nami Misia” przyłączają się różne instytucje, tym razem pluszaki powstawały przy udziale pracowników firmy „Nationale Nederlanden”.
Misie wkrótce trafią do dzieci. Policjanci z Grudziądza wiedzą już, że maluchy z radością i zachwytem przyjmują maskotki. Najważniejsze, że zabawka wywołuje zamierzony cel.

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska