Konkurs „Bezpieczny Przedszkolak” w Piotrkowie Kujawskim - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Konkurs „Bezpieczny Przedszkolak” w Piotrkowie Kujawskim

Data publikacji 07.12.2018

Dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami, aby zasiąść w jury konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Najmłodsi poprzez rozwiązywanie zagadek i zadań dowiedzieli się, jak zachować się na drodze.

Z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego „Kujawiaczek” w Piotrkowie Kujawskim spotkali się dzielnicowi mł.asp. Ewa Rynkowska i st.asp. Marcin Gąsiorowski. 

Wizyta wiązała się z kolejną edycją konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Policjanci zasiedli w jury konkursu wspólnie z dyrektor przedszkola Panią Katarzyną Ulewicz oraz logopedą Panią  Bogumiłą Pawłowską.

Trzy czteroosobowe zespoły przedszkolaków rozwiązywały zadania i zagadki z zakresu ruchu drogowego oraz prezentowały swoje praktyczne umiejętności. Uczestnicy  konkursu musieli wykazać się wiedzą zdobytą podczas zajęć w przedszkolu. 
Celem głównym konkursu była nauka zachowań  na drodze i w sytuacji zagrożenia.  Jak podkreślił na zakończenie zmagań st.asp. Marcin Gąsiorowski dzieci były bardzo dobrze przygotowane, wszystkie zadania wykonały poprawnie. Zaapelował do dzieci aby wiedzę teoretyczną przełożyły na właściwe zachowania na drodze.

Na zakończenie spotkania policjanci wręczyli dzieciom nagrody za udział w konkursie.

Dziękujemy za zorganizowanie konkursu oraz przygotowanie dzieci dyrektor przedszkola Katarzynie Ulewicz oraz opiekunom grup .

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak