Razem dbają o bezpieczeństwo na drodze - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Razem dbają o bezpieczeństwo na drodze

Policjant i funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej w jednym patrolu to widok, który co raz częściej możemy spotkać na ulicach Grudziądza. Wspólne patrole to efekt dobrej współpracy obu formacji. Mieszane patrole na drogach to korzyści dla obu stron.

Dzisiaj (7.12.2018) wspólny patrol stworzyli mł. asp. Damian Kwiatkowski z „drogówki” i st. szer. Tomasz Anasz z ŻW. To już piąty mieszany patrol, który w bieżącym tygodniu wyjechał na służbę w naszym mieście. Dla policjantów dodatkowe wsparcie osobowe umożliwiające skierowanie do służby większej ilości patroli. Troska o bezpieczeństwo w ruchu drogowym to podstawowe zadanie dla obu funkcjonariuszy. Mundurowi jednocześnie realizując swoje priorytety. Funkcjonariusz z wojska zawsze w sposób szczególny przygląda się jak wygląda bezpieczeństwo i porządek ruchu w związku z jazdą samochodów wojskowych. Policjant zajmuje się kontrolą pozostałych pojazdów. Funkcjonariusze korzystają z sprzętu transportowego obu formacji naprzemiennie, co budzi czasem zdziwienie wśród kontrowanych. Osoby cywilne nie spodziewają się, że z pojazdu wojskowego obserwuje ich zachowanie policjant i odwrotnie. 
Patrol jest wykorzystywany też przez dyżurnego jednostki do realizacji bieżących interwencji. Funkcjonariusze zawsze wzajemnie się asekurują w trakcie wykonywania czynności. Dwuosobowy patrol to większe poczucie bezpieczeństwa dla obu stron. 

 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: st.asp. Piotr Duziak