Działania rypińskich policjantów - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Działania rypińskich policjantów

Data publikacji 07.12.2018

Policjanci podczas pełnionych służb podejmują różne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednym z nich jest przypominanie i uświadamianie wszystkim uczestnikom o ich obowiązkach, ale i zagrożeniach czyhających na drodze. Ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa ma prawidłowe oświetlenie, zarówno pieszych, jak i pojazdów, na co policjanci zwracają szczególną uwagę.

Wczoraj (6.12.18) rypińscy policjanci na terenie powiatu prowadzili działania pod kryp. „Świeć przykładem”. Celem tych działań było przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym, poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Przy tej okazji policjanci rozdawali opaski oraz kamizelki odblaskowe.

Ponadto. policjanci w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo” realizowali działania kontrolno-prewencyjne ukierunkowane na eliminowanie z ruchu pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. Wspomniana akcja trwa od 24 listopada do 15 grudnia. Tylko wczoraj przy skontrolowaniu 21 pojazdów, policjanci ujawnili 12 usterek polegających na niesprawnym oświetleniu. Funkcjonariusze podczas kontroli wręczali kierowcom ulotki z informacjami, jak zadbać o prawidłowe oświetlenie samochodu, m.in. lampy powinny być sprawne i czyste, żarówki wymieniane parami, a światła powinny być poziomowane.

Autor: st. asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska