Szkolili się, jak obsługiwać urządzenia kontrolno-pomiarowe - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Szkolili się, jak obsługiwać urządzenia kontrolno-pomiarowe

Data publikacji 10.12.2018

Funkcjonariusze ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych woj. kujawsko-pomorskiego szkolili się z zakresu obsługi urządzeń kontrolno-pomiarowych, będących na wyposażeniu komórek ruchu drogowego.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się szkolenie z zakresu obsługi i prawidłowego użytkowania urządzeń kontrolno-pomiarowych, będących na wyposażeniu komórek ruchu drogowego. Szkolenie, w którym uczestniczyło 22 funkcjonariuszy z woj. kujawsko-pomorskiego przeprowadził asp. Remigiusz Rakowski – policjant Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

Podczas szkolenia omówione zostały zasady działania i obsługi urządzeń kontrolno-pomiarowych. Szczególną uwagę zwrócono na mierniki prędkości takie jak LTI 20/20 TruCam i TruSpeed oraz analizatory wydechu Alcosensor IV i Alcoquant 6020. Policjantom pionu ruchu drogowego przypomniane zostały przepisy dotyczące stosowania ww. urządzeń oraz zwrócono uwagę na prawidłowe sporządzenie dokumentacji służbowej.

Uczestniczącym w szkoleniu policjantom zaprezentowano także w jaki sposób można wykonać wymagane przepisami testy przy pomiarze prędkości tj. test prędkości zerowej czy test celownika tzw. test telegrafisty. Omówione zostały podstawowe funkcje i możliwości laserowych mierników prędkości oraz zwrócono uwagę na optymalne warunki do pracy określone w instrukcji obsługi ww. urządzeń.

Policjanci, pełniący służbę na drodze, będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w codziennej służbie.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska