WIADOMOŚCI

Sprawca licznych kradzieży namierzony i zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 07.01.2019

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi, który okradł kilka włocławskich punktów handlowo-usługowych. Łupem rabusia padała gotówka. Dzięki włocławskim kryminalnym złodziej nie uniknie odpowiedzialności – został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

W drugiej połowie minionego roku włocławscy policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach, do jakich dochodziło w sklepach i lokalach usługowych na terenie miasta. Za każdym razem łupem złodzieja padała gotówka. W niemal wszystkich przypadkach schemat działania sprawcy był bardzo podobny: tak prowadził rozmowę ze sprzedawcą, aby ten udał się na zaplecze w poszukiwaniu na przykład towaru, czy też kartonu do jego przeniesienia. Gdy tylko zostawał w pomieszczeniu sam od razu rabował pieniądze z kasetek z utargiem, po czym uciekał.

W jednym przypadku, zamiast kasetką, złodziej zainteresował się pozostawioną bez nadzoru torebką. Wykorzystał chwilę nieobecności ekspedientki i nieobserwowany przez nikogo wyjął ze środka portfel z pieniędzmi i dokumentami.

Wszystkie te sprawy szczegółowo analizowali kryminalni, którzy jednocześnie typowali sprawcę. Praca ta doprowadziła w efekcie do namierzenia złodzieja, a następnie jego zatrzymania. 22-latek był bardzo zaskoczony, gdy w miniony czwartek (3.01.19) w jego mieszkaniu pojawili się policjanci.

Mężczyzna usłyszał łącznie siedem zarzutów, zarówno kradzieży, jak i włamań do kasetek. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
W miniony piątek (4.01.19) prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny, zobowiązując go jednocześnie do stawiennictwa w komendzie dwa razy w tygodniu.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...