WIADOMOŚCI

Autobusy przewożące dzieci w gminie Rogóźno „pod lupą” policjantów

Data publikacji 08.01.2019

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” kontrolowali autobusy, którymi przewożone są dzieci do szkół na terenie gminy Rogóźno. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzili dwa pojazdy, które są przeznaczone do tego celu. Stróże prawa nie ujawnili żadnych poważnych nieprawidłowości, jedną drobną usterkę usunął kierowca na miejscu kontroli.

Wczoraj (7.01.19) grudziądzcy policjanci kontrowali autobusy, którymi przewożone są dzieci do szkół na terenie gminy Rogóźno. Funkcjonariusze pojawili się w miejscu, gdzie parkują pojazdy po tym, jak otrzymali zgłoszenie w tej sprawie. O przeprowadzenie kontroli poprosił przedstawiciel Urzędu Gminy w Rogóźnie w trosce o bezpieczeństwo dzieci. Funkcjonariusze sprawdzili dwa autobusy wykorzystywane cyklicznie do tego celu. Policjanci skontrolowali stan techniczny pojazdów, wymagane dokumenty oraz obowiązkowe wyposażenie. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi, posiadali niezbędne uprawnienia i dokumenty.

Policyjne kontrole są bardzo wnikliwe i obejmują wiele elementów. To bardzo odpowiedzialna czynność, dlatego musi zostać wykonana skrupulatnie. Układ hamulcowy i kierowniczy, zawieszenie oraz oświetlenie zewnętrzne to jedne z najważniejszych elementów technicznych mających wpływ na bezpieczeństwo przewożonych pasażerów. Policjanci wiedzą jak w warunkach polowych można sprawdzić te układy.

Podczas kontroli mundurowi w jednym z autobusów ujawnili drobną usterkę techniczną, którą była niesprawność jednej z kontrolnych lampek na desce rozdzielczej. Naprawa odbyła się na miejscu i polegała na wymianie żarówki. Kontrole zakończyły się sporządzeniem protokołów.

 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska