Nakielscy mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Nakielscy mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 08.01.2019

Policjanci sierż. szt. Zofia Wrzeszcz wspólnie z sierż. szt. Marcinem Pilchem z nakielskiej komendy spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Mycielewie, pow. nakielski. Mundurowi opowiadali młodzieży o tym, jak bezpiecznie spędzać ferie. Uczestnicy pogadanek,, usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowy wypoczynek będzie bezpieczniejszy.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz wspólnie z sierż. szt. Marcinem Pilchem z nakielskiej komendy spotkali się wczoraj (7.01.19) z uczniami klas VI –VIII oraz III gimnazjum  ze Szkoły Podstawowej w Mycielewie.

Podczas wizyty policjanci opowiadali uczniom o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku, radzili dzieciom jak zachowywać się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami.

Młodzi słuchacze dowiedzieli się m. in. jak bezpiecznie zjeżdżać na sankach, w jakich miejscach, a także jakie może być niebezpieczne wchodzenie na zamarznięte stawy jeziora, rzeki oraz inne akweny wodne. Funkcjonariusze przypomnieli również o zagrożeniach jakie czyhają na nas podczas spotkań z obcymi osobami i omówili zasady postępowania w takich sytuacjach.

Mundurowi opowiadali także o przepisach ruchu drogowego, których zobowiązani są przestrzegać piesi, w szczególności o korzystaniu z elementów odblaskowych w porze wieczorowo - nocnej,  jak też o prawidłowym przechodzeniu przez przejścia dla pieszych.

Autor: asp. szt. Damian Moczadło
Publikacja: Kamila Ogonowska