Kradzieże paliwa to nie jedyne przestępstwa, jakie popełnił - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kradzieże paliwa to nie jedyne przestępstwa, jakie popełnił

Data publikacji 08.01.2019

Do 10 lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi Inowrocławia podejrzanemu o włamanie do baku ciężarówki i kradzież paliwa. W toku czynności okazało się, że to nie jedyne przestępstwa jakie ma na koncie. Odpowie jeszcze za posiadanie narkotyków, a także dodatkowe dwie kradzieże paliwa i prądu.

Policjanci z pakoskiego komisariatu, pow. inowrocławski, otrzymali w sobotę (5.01.19) zgłoszenie o kradzieży paliwa. Z relacji telefonującego wynikało, że nieznany sprawca włamał się do baku ciężarówki i zabrał ponad 160 litrów oleju napędowego.

Mundurowi niezwłocznie rozpoczęli działania zmierzające do wytypowania i zatrzymania złodzieja. Policjantom nie zajęło wiele czasu ustalenie danych mężczyzny. Już po kilku godzinach od popełnienia przestępstwa zatrzymali oni 40-letniego mieszkańca Inowrocławia. Wtedy okazało się, że mężczyzna miał przy sobie również amfetaminę.

Jednak nie były to jedyne czyny zabronione jakich się dopuścił. W trakcie postępowania dotyczącego sobotniej kradzieży z włamaniem wyszło na jaw, że odpowiada on także za grudniową kradzież paliwa z samochodu ciężarowego w tej samej miejscowości w gminie Pakość.

Ponadto, podczas przeszukania w jego mieszkaniu, uwagę policjantów przykuła dziwnie poprowadzona instalacja elektryczna. Po bliższym przyjrzeniu się jej przebiegowi okazało się, że 40-latek kradł w ten sposób prąd.

Zatrzymany jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem, posiadania narkotyków oraz kradzieży energii elektrycznej. Przyznał się do wszystkich zarzucanych czynów. Teraz, za wszystkie przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: st. sierż. Michał Parzyszek
Publikacja: Kamila Ogonowska