Odpowie za kradzież noży kuchennych - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Odpowie za kradzież noży kuchennych

Podczas patrolowania ulic Włocławka policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Gdy go zatrzymali wyszedł na jaw powód tak nerwowej reakcji. 27-latek miał przy sobie noże kuchenne, które ukradł w markecie. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek (4.01.19) w centrum Włocławka. Wówczas policyjnym wywiadowcom wydała się podejrzana reakcja przechodnia, który na widok policjantów zaczął uciekać. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest przyczyną takiego zachowania i ruszyli za mężczyzną w pościg. Gdy go zatrzymali od razu odkryli powód ucieczki. 27-latek miał w "reklamówce" kilkanaście sztuk oryginalnie zapakowanych noży kuchennych i nie potrafił wyjaśnić źródła ich pochodzenia.

Mając podejrzenia, że mogą być one kradzione policjanci zaczęli ustalać skąd je zabrano. Potwierdzili, że noże pochodzą z kradzieży, która miała miejsce w jednym w włocławskich marketów na przełomie grudnia i stycznia. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzut kradzieży. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska